אם חליתם כתוצאה מהעבודה או מסביבתה, יתכן ומגיע לכם פיצוי! 
פגישה טלפונית ראשונית בחינם >>>

אנחנו נחסוך לכם את כל הבירוקרטיה מול ביטוח לאומי

לייעוץ חינם השאירו פרטים:

*השירות אינו משפטי

ישראלים רבים אינם מודעים לכך שמגיע להם פיצוי על פגיעה הקשורה לעבודתם, גם אם זו לא תאונת עבודה. בעוד שתאונת עבודה מוגדרת כאירוע פתאומי, בלתי צפוי ובלתי מתוכנן, שגרם לעובד לפגיעה פיזית או נפשית, יש פגיעות שמתגלות רק אחרי שנים של עבודה.

פגיעות אלה מתחלקות לשני תחומים:

מחלות מקצוע מחלת מקצוע היא מחלה שהעובד חלה בה עקב תנאי עבודתו, והיא מופיעה ברשימת מחלות המופיעה בתקנות הביטוח הלאומי. תחום זה מורכב מרשימה סגורה וישנה אשר גובשה על ידי המוסד לביטוח לאומי ואושרה בכנסת ישראל לפני עשרות רבות של שנים ולא ממש עודכנה מאז, וכוללת לדוגמה: טנטון (צפצופים) באוזניים וליקוי שמיעה עקב עבודה בסביבה רועשת, סרטן עקב חשיפה לחומרים רעילים, מסוכנים ומסרטנים, מחלות עצמות, פרקים, שרירים, כלי דם וכו' שנגרם על ידי עבודה עם כלים רוטטים ועוד מחלות רבות, חלקן כבר לא קיימות וחלקן עוד רלוונטיות.

מיקרו-טראומה היא פגיעה אשר נגרמת כתוצאה מפעולות חוזרות ונשנות ומתמשכות במהלך העבודה. לרוב פגיעה לא תוכר כמיקרו-טראומה אם ניתן להגדירה כמחלת מקצוע. פגיעה בעבודה מסוג מיקרו-טראומה אינה קיימת בחקיקה, והיא גובשה בפסקי דין שונים של בית המשפט.

לביטוח נפגעי עבודה מוקדש פרק שלם בחוק הביטוח הלאומי, אך האם זה אומר שקל לקבל הכרה כנפגעי עבודה? ממש לא. מדובר בתהליך מורכב ומסובך, שצריך לדעת בדיוק איך נכון להתנהל בו כדי לא לאבד את הזכויות שלכם. כדי לקבל הכרה כנפגעי עבודה יש לפנות למוסד לביטוח לאומי ולהגיש תביעה להכרה במחלת מקצוע. אם לא תגישו תביעה למוסד לביטוח לאומי תוך זמן סביר, לא יאוחר מ- 12 חודשים מעת גילוי המחלה, הביטוח הלאומי עלול לשלול חלק או מלוא הזכויות וההטבות המגיעות לכם!.

אז אל תדחו למחר- התקשרו אלינו עוד היום ואנחנו נתחיל לטפל בכם מיד!

מה תקבלו "מנטו זכויות"?

אחרי שנים של ניסיון, אנחנו יודעים מהם הזכויות של נפגעי עבודה עפ"י האתר של המוסד לביטוח לאומי. גם אם אתם כלל לא מודעים להטבות השונות המגיעות לכם – אנחנו נדאג שלא תפספסו שום דבר ונלווה אתכם בהתמודדות עם הביטוח הלאומי. נעזור עם מילוי הטפסים, הפנייה לרופאים מתאימים וכמובן ליווי צמוד והסבר לפני כל ועדה על אופייה וצורת הצגת הפגיעה והשפעותיה לחברי הועדה.

אנחנו משתפים פעולה עם רופאים מומחים, ביניהם רופא תעסוקתי בכיר אשר בין תפקידיו משמש כמומחה לנושא מטעם בית המשפט, דבר שעוזר להוכחת הקשר הסיבתי בין הפגיעה לעבודה אותה ביצעתם לתנאי העבודה לאורך תקופה ממושכת, חלק קריטי להבנת והצלחת התהליך. רק כך תוכלו לקבל פיצוי מקסימלי, בהתאם לגובה ודרגת הנכות.

לייעוץ חינם השאירו פרטים:

*השירות אינו משפטי

אילו מחלות מקצוע או פגיעות מיקרו טראומה מוכרות בחוק הביטוח הלאומי?

כדאי לדעת כי יש הבדל משמעותי בין תאונת עבודה הנגרמת כתוצאה מאירוע חד פעמי, לדוגמה נפילה מסולם בעבודה שהובילה לנזק בעמוד השדרה, לבין מחלת מקצוע או מיקרו-טראומה הנגרמת בהדרגה, לדוגמה חשיפה ממושכת לרעש או חשיפה ממושכת לחומרים מסרטנים. בחוק הביטוח הלאומי מוגדרות מחלות מקצוע העשויות להיות מוכרות לצורך תביעה על ידי נפגעי עבודה וכן עוד פגיעות שנחשבות שכיחות מאוד בקרב אנשים עובדים. בין היתר ניתן למנות מחלות מקצוע או פגיעות מיקרו טראומה כמו :

  • תסמונת התעלה הקרפלית או אולנרית הירדמות בכפות הידיים עקב עבודת הקלדה מרובה או עובדי כפיים וכולל עבודה מאומצת בכפות הידיים.
  • מחלות כתפיים – עבודה עם מאמץ רב על הכתפיים, בין אם הן מעל גובה השכם או מאמץ במשיכות, השחלות וכדומה.
  • שינויים ניווניים בכפות הידיים והאגודלים
  • בעיות אורטופדיות נוספות כגון בעיות ברכיים (מחלת הרצפים) או בעיות (בלטים/פריצות דיסק בגב עליון/תחתון) בעיות ברכיים וכדומה. 
  • טנטון (צפצופים באוזניים) וליקוי שמיעה – בעיקר בעבודה בסביבת רעש חזק לאורך זמן ארוך ( גם אם יש שימוש באוזניות מגן)
  • תסמונת ראיית המחשב – יובש ניכר בעיניים ופגיעה בראייה עקב ישיבה ממושכת מול מסך מחשב.
  • מחלות עור בגין חשיפה גבוהה לשמש.
  • מחלות קשות כמו פרקינסון וסרטן כתוצאה מחשיפה לחומרים כימיים, דלקים ורעלים מסוכנים.
  • מחלות ריאה כגון: אזבסטוזיס, סיליקוזיס, פיברוזיס של הריאות.

סיפורי הצלחה

לייעוץ חינם השאירו פרטים:

*השירות אינו משפטי